Umieszczenie tabeli w dokumencie dostępne jest na zakładce Wstawianie.


Można to zrobić na kilka sposobów. Poprzez najechanie na kwadraty symbolizujące kolumny i wiersze. Poprzez rysowanie tabeli czy wywołanie okienka Wstaw tabelę. Włączając to okienko podajemy ilośc kolumn i wierszy. Przy skomplikowanych tabelach gdzie pola będą scalane lepiej mieć więcej kolumn i wierszy, których nadmiar zawsze można wykasować. Po scaleniu pól czasami trudno jest ponownie przeformatować tabele czy dodać elementy.


Podczas pracy z tabelą dostępne są dwie dodatkowe zakładki Projektowanie i Układ, które służą do formatowania tabeli.
Zakładka Projektowanie pozwala m.in.: wlać kolor w pola, nadać krawędziom określone linie, rysować tabelę czy usuwać pola.
Zakładka Układ pozwala m.in.: formatować pola i położenie tekstu w polach, scalać pola, wstawiać wiersze i kolumny.

Wszytkie operacje na tabeli realizuje się na zaznaczonych obszarach przy pomocy prawego przycisku myszki. Pojawiają się polecenia formatowania, które możan wykonać.


Wybierając Właściwości tabeli.. (polcenia te sa również dostępne na górnym pasku poleceń formatowania tabeli Układ) wywołamy okienko z szeregiem zakładek.
Określamy jak tekst ma się zachowac względem tabeli.


Wysokość wiersza.


Szerokość kolumny.


Położenie tekstu w komórce.


Aby nadać liniom siatki określony wygląd wybieramy typ lini i grubość z zakładki Projektowanie. Zaznaczony obszar otrzyma te linie, które wybierzemy.